12 ir 352

Kažkaip čia man ėmė ir atsibodo visų įnirtingos diskusijos, tiksliau, gal net bukas įrodinėjimas: “Kaip kažkas drįsta išvažiuoti iš Lietuvos, kur Tavo patriotiškumas ir dar velniai žino kas?!“ Tai jei moraliniai argumentai neveikia, ir šiaip labai sunku su bukumu ginčytis, o jei nepateiki skaičiukų, tai praktiškai tik nuotaiką susigadini ir vis tiek, nieko gero žmogui neįrodai. Tai va, ėmiau ir susiradau skaičiukus kelis, Vilniau universitetas, kurį baigiau 2007 m. Europos reitinge yra 352 vietoj, o Amsterdamo universitetas, kurį baigsiu 2011 m. yra 12 vietoj. Dabar suformuluosiu klausimą taip: ar manote, kad man reikia sėdėti savo šitoj tėvynėj ir džiaugtis, kad baigiau antrą  geriausią LT univerą (pirmas, pagal tą patį reitingavimo metodą yra KTU 😀 ) ir vargti vargelį, dirbant darbą pagal specialybę ir be šansų iš tikrųjų didesniu mastu padėti žmonėms (ką ir sako mano specialybė), apsimesti, kad aš TAIIIIP myliu savo tėvynę, kad net nesieksiu nieko daugiau, apsimesti, kad aš TUUUUOJ TUUUUOJ išgelbėsiu visus LT žmones uždirbdama 2000 Lt į rankas (nemeluoju,  “soc darbuotojams“, atliekantiems popieriukų tvarkymo meną, tiek moka 🙂 o tiems, kurie iš tikrųjų dirba su žmonėm, o ne su popieriukais, moka maždaug dvigubai mažiau)… Tai va, dabar pabūnam tokie naivūs ir įsivaizduojam, kad aš sėdžiu su savo puikiuoju (VU) universitetiniu išsilavinimu ir kuo gi aš esu naudinga savo šaliai..? Kad moku kelių šimtų litų mokesčius seimūnų užpakaliams storinti..? Yeahhh, right… Jeigu vis dar bukai manote, kad taip turėčiau elgtis, prašau, atjunkite mane iš savo draugų rato (FB, frype, skype, gtalk, what not…) Gal ir žiauriai čia užsimojau išsireikšti, bet kada nors gal ir man gali trūkti kantrybė?

Dabar pagalvokime apie žmones, kurie visaip bando sau pasidaryti gerą gyvenimą Lietuvoje su universitetiniu išsilavinimu ar be. Valio ploju jiems per petį, bet… kiek iš jūsų yra tikrai laimingų (nekalbu apie laimę šeimoje), o apie tautinę patriotinę laimę… Kiek iš jūsų sėdi ir galvoja: “nu rimtai, LT geriausia vieta gyventi, dirbti, mokytis“. 😀 Prieš atjungdami mane – prašau, pasisakykite čia, jei tokių pasisakančių atsiras 😉

Dar kas nors gali argumentuoti, kad jei ne VU, nebūčiau įstojus į 12-ąjį universitetą… Na, kaip čia jums pasakius.., taip, popierius man pagelbėjo – bakalauro reikia, norint įstoti į magistrą… GARSIAI ČIA JUOKIUOSI 😀 bet tikrai ne VU man padėjo įstoti, o visa kita, ką gyvenime veikiau ir ką reikėjo parodyti stojant…

Gal ir piktokas mano įrašas, bet nu kiek gi gali tas patriotinis bukumas tęstis, nu gi reikia ir už savo kiemo ribų pasižiūrėt, kas daros, ar tik šiukšles norisi mesti už kiemo ribų?

Galim padiskutuoti, jei kam labai norisi 😉

http://www.webometrics.info/top500_europe.asp

Bučkiai 🙂

Reklama

13 Komentaras

 1. Ramune said,

  vasario 21, 2010 at 21:06

  Mhmm.. labai tave suprantu. Ir tikiu, kad būsi visiems mums naudingesnė, kai būsi laiminga ir pasisemsi įvairesnių potyrių, žinių ir informaicjos 🙂

 2. myliupasauli said,

  vasario 21, 2010 at 21:08

  Ačiū, Ramunyt 🙂 you go the same good way, girl 🙂

 3. Kestas said,

  vasario 22, 2010 at 02:18

  Del pirmo, antro, ir kitu LT bei uzsienio univeru reitingavimo – vienas pagrindiniu kriteriju uzsienyje yra paskelbtu moksliniu darbu kiekis. Tai visai naturalu, kad technologinis univeras ju paskelbia daugiau, nei nei socialiniu mokslu 🙂 Ir reitingu yra ivairiu. Pvz, http://www.arwu.org.

  O kaip tavo diplomas pades saliai nepriklausomai nuo tavo buvimo vietos – kitas klausimas 🙂

  • RascalLT said,

   vasario 22, 2010 at 08:47

   Aš tai tik linkiu, kad savam kieme pranaše tu būtum… 🙂

   Ir šiaip visų profesinių svajonių išsipildymo!

 4. Ignas said,

  vasario 22, 2010 at 17:09

  Lietuva yra 22 vietoj pagal gerumą gyvent 🙂 Quality of life tyrimas http://www1.internationalliving.com/qofl2010/ . Lenkia net UK, 25.
  Mokytis LT ne išeitis, bet in the end vis tiek manau statyt tiltus Lietuvoj geriausia 🙂

 5. myliupasauli said,

  vasario 22, 2010 at 17:14

  O Prancūzija pirmoj vietoj, nes housing rpices are reasonable 😉 O kodėl statyt tiltu LT geriausia? 🙂 kelius tiesti gal irgi neblogai… ypač kai nelyja ir nesninga 🙂 bet ne tam aš gimiau 🙂

  • Kestas said,

   vasario 22, 2010 at 17:15

   sporto arenų ir stadionų nepamirškit

  • Ignas said,

   vasario 23, 2010 at 07:40

   Tiltus statyt ir kelius tiest galima ir tarp žmonių 😉

  • kovo 23, 2010 at 00:42

   o kam tu gimei? geros mintys ir visoms pritariu, bet o visgi tačiau reikia bent vienu pirštu imtis keisti padėtį ir lietuvoj

   • myliupasauli said,

    kovo 23, 2010 at 13:12

    Linai, gimiau, tikiuosi, ne tam, kad smirdėčiau valstybėje, kurioje viskas tik blogėja. Tikiuosi, kad gimiau su galimybe įvykdyti tai, ką noriu, susikurti gyvenimą tokį, kokį noriu ir jei į tai įeina noras padėti savo valstybei, tai ok, bet žmonės turi būti pasiruošę permainoms, o aš turiu daryti tik tai, kuo degu. 🙂 Tačiau sėkmės su Eko ir žaliaisiais – jų reikia visur ir visada!

 6. myliupasauli said,

  vasario 23, 2010 at 11:57

  O čia jau pačių žmonių atsakomybė 😉

 7. mažylis said,

  kovo 21, 2010 at 15:44

  1) Taip nominalu ir paviršutiniška pagal reitingus ką nors rinktis. 352-as gali būti tik truputį blogesnis už 20-ą, jeigu jie susispaudę reitinge. Vicemis nėra 2 kartus negražesnė už mis. Ne ta skalė. Aišku, gali skirtumas ir didelis būti. Bet TIK pagal reitingus – lame.

  2) Vidutinis lietuvis Lietuvoje imant domėn visą pasaulį stovi 20-ame procentilyje (t.y. geriau, negu 80% gyventojų) pagal daugybę parametrų. Nuo gyvenimo trukmės, iki pajamų, iki turto, iki sveikatos, iki žodžio laisvės ir t.t. Lyginantis su top pasaulio megapoliais ar šiaip miestais civilizacijos lopšiais (Amsterdamas tame tarpe) – sure, šikna Lietuvoj. Bet o jeigu apsidairius plačiau?

  3) Man Lietuva ne todėl brangi ir patinka, kad čia kažkokios socialinės sistemmos, ar žmonės overall nerealūs, ar dar kas nors objektyvaus. Man Lietuva yra vieta, kurioje prabėgo vaikystė (gera vaikystė), kurioje yra aibė puikių draugų ir pažįstamų, kurios kalbą mokėsiu visuomet geriausiai ir daug kitų užgyventų dalykų. Būčiau gimęs timbuktu – matyt, apie tą vietą galvočiau taip pat. Nes tai NAMAI, kažkas, ko negali nupirkti. Na o bet tačiau jeigu tik Eurais matuojant – geriau ant svetimo b, t.y. valstybės, į rojų įjoti.

 8. sausio 4, 2011 at 12:54

  […] 12 ir 352 February 2010 12 comments 4 […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: