Teroristai (islamas) ir kunigai (katalikybė)

Mano pagrindinis žinių šaltinis šiuo metu tėra CNN (žinoma, kasdien peržiūriu delfi ir lrytą, bet jų “neužskaitau“; o švietimo klausimais apsišviečiu http://www.dialogas.com, tačiau visuotiniuose reikaluose mane apšviečia CNN 🙂 ) ir ten pasakoja visokių įdomių dalykų, kurie vėliau priverčia mane pradėti “rišti galus“ arba kitaip dėliotis pasaulį į kažkokias savo išskobtas lentynėles, kad lengviau jame gyvent būtų… 😉

Taigi, paskutinis “nušvitimas“ ištiko šiandien, kai jau kelintą dieną (o dar Verbų sekmadienis) skalabalija Vatikanas, Airija, CNN ir dar visokie objektai, kurie turi balsą, apie kunigų pedofiliją, vaikų prievartavimus ir visokias kitokias nesveikas baisybes… Ištraukia šeimas, kurių vaikai patyrė seksualinę ir psichologinę prievartą iš kunigų, pačias aukas, kokius nors parapiejiečius ir t.t. – na, visus, kurie gali pritraukti žiūrovų ir pasisakyti už vieną ar kitą pusę – bet čia jau gal ne taip svarbu 🙂

Tai va, mano įžvalga buvo tokia – išdėstysiu viską gana grubiai, be detalių ir tikslių skaičių, bet, tikiuosi, mintį pagausite – krikščionybė, šiuo atveju katalikybė – yra gana didelis reikalas, t.y. populiacija tikinčiųjų milžiniška, tiesa, gal daugiau nepraktikuojančių katalikų, bet bent jau Popiežius prieš ką pasivaikščioti su savo tviskančiais apdarais, tikrai turi. Ir ką jūs manot, jau ne pirmas kartas, kai vis koks skandaliukas pasirodo apie pedofiliją, kiek žurnalistai atrado, tai jau dešimtemčiais yra kenčiančių nuo kunigų (bea, visgi kunigus gerbiu, o čia dabar reikia naudoti šį pavadinimą su tokia negera konotacija…) šimtai vaikų visame pasaulyje! O kiek jų nusižudė? Seksualinė prievarta yra žiauriai sudėtingas dalykas vaiko brendimui, dažnai iš to neišeinama… Žurnalistai atrado vieną buvusį vienuolį, kuris dirbo kažkuriai vyskupijai Airijoj, kad “tvarkytų“ tokias bylas, t.y. kai ateidavo skundas ir kaltinimas – jis turėdavo susitarti su auka ir šeima, kad šie tylėtų…

Žodžiu, mastai šitų dvasinių, ir seksualinių terorizmų yra nenusakomi, bet kas iš to? Ar vyksta kokie pokyčiai Vatikane dėl to? Ar leis kunigams vesti? Ar ras ir teis (ne pomirtinis dangaus teismas) visus, kurie prievartavo? Ar užsitrauks katalikybė (bažnyčia, kunigai, Vatikanas) nemalonę, neapykantą ar dar ką nors tokio visuotinio? Spėjam iš tirjų kartų 🙂 Ne, ne, ne?

O dabar pažiūrim į kitą baisingai didelę religiją – islamas 🙂 ir labai konkrečius įvykius, kurie susiję irgi su terorizmu (jau prie katalikybės paminėjau šitą terminą). Užtenka keliems ekstremistams ir dar neaišku, kaip ten viskas iš tikrųjų buvo, turint omeny JAV svajones apie naftą…, keliose vietose susisprogdint per pastarąjį dešimtmetį ir jau: “ISLAMAS – neapykantos skleidėjas, Koranas – baisiausia knyga pasaulyje“  ir t.t.

(čia nuoroda apie religijų dydžius: http://www.adherents.com/Religions_By_Adherents.html)

Tai pala – apie ką mes čia? Apie kokį kitų supratimą, objektyvumą ar norą taikiai sugyventi?

Tiems, kas supranta angliškai, siūlau kritiškai įvertinti šią mini paskaitėlę:

Aš manau, kad reikia labai atsargiai ir kritiškai vertinti nuomones ir “laisvas valias“… Nu negalima gi šitaip aklai plaukti š**ais… (atsiprašau už išsireiškimą)

Nuoširdžiausiai Jūsų 🙂

Reklama

12 Komentaras

 1. Kestas said,

  kovo 30, 2010 at 06:37

  1) Linksmai apie Bibliją – http://www.youtube.com/watch?v=E_EXqdJ4L7I

  2) Gyvenimiškai apie popiežius – http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_sexually_active_popes

 2. mm said,

  kovo 30, 2010 at 10:56

  Siūlau LRT archyve (www.lrt.lt/archyvas) susirasti kovo 27 dienos panoramą -kažkur per vidurį yra interviu su Kurt Westergaard.

 3. myliupasauli said,

  kovo 30, 2010 at 12:36

  Pažiūrėjau, Mykolai, paiūrėjau – ir ką? 🙂

 4. mm said,

  kovo 30, 2010 at 14:49

  Išvadas reikia darytis patiems 🙂 Šiaip Westergaard yra puikus žmogus, teko svečiuotis kažkada. Tėvai žada jį vėl aplankyti šią vasarą.

 5. RascalLT said,

  kovo 30, 2010 at 22:25

  Kęsto pirmas punktas įrodo tai ką noriu pasakyti aš – pasaulis on average yra visiškai visoks. Jame yra gerų kunigų, blogų komikų, savižudžių kurie nesusisprogdina, vaikų kurie atsigauna po baisios traumos. Jei gailėsim kiekvieno atskirai – reikės kažkam apraudoti ir mus.
  Bet žmonės dar ir pragmatiški (moka būti). Jei į pokalbį apie pasaulio nelaimes įterpsim statistiką, gyventi bus daug ramiau, nes milijonas badaujančių šią minutę tai juk visai kas kita (daug mažiau suvokiama/svarbu) nei Vieno gurgiantis pilvas po kabinetinio darbo dienos.
  My point is – nėra žiauresnio dalyko už evoliuciją. Jei tu silpnas – tu miręs. Jei tau skauda galvą dėl kiekvienos problemos – tu miręs. Jei padarai ką nors blogo įtakingesniam/stipresniam/garsiau rėkiančiam už save – tu miręs. Jei norime kad teroras, prievartavimas ir kitos blogybės išnyktų, yra tik vienas variantas. Būti stipresniais/įtakingesniais/rėkti garsiau/kalbėti daugiau ir įtikinamiau už teroristus. Už prievartautojus. Už išnaudotojus.

  Kad jau dedam nuorodas, štai mano:
  http://blogs.wnyc.org/radiolab/2008/07/29/tell-me-a-story/
  sutinku, far-fetched. Bet labai stipru (nepagailėkit laiko išklausyti įdėmiai)!

 6. kantas said,

  kovo 30, 2010 at 22:33

  Labai blogas pasirinkimas…tas CNN, kuris intensyviai “plauna“ žiūrovams smegenynes, ypatingai jauniems…

  Duosiu atsakymą , žiniasklaida turi interesą sunaikinti savo konkurentą – religija. Nes jau šiuolaikiniame gyvenime žmones lengva valdyti TV pagalba, nebereikia išsigalvoti kokį ten Jezų ar Muhamedą.

  Todėl ir kyla senai žinomi pedofilijos skandalai, tiesiog anksčiau nebuvo tokių galimybių transliacijai šios informacijos.

  Musulmonai – blogai, krikčionys – blogai = tai didžiausia masė žmonių, kurie turi suabejoti savo atsidavimu ar pasišventimu religijai.

  Tada beliks tik informacinė žiniasklaida.. Informacijos kultas (visada teisingos informacijos).

  Tiek kol kas

  • geranaujiena said,

   balandžio 12, 2010 at 15:14

   Hm, nepastebėjau, kad vienam stambiausių žiniasklaidos magnatų pasaulyje priklausanti ir JAV visapusiškai pagarsėjusi televizija “Fox News“ turėtų bent menkiausią polinkį naikinti religiją. Tiesiog kiekviena žiniasklaidos priemonė turi savo auditoriją, kuriai kartu ir pataikauja, ir pamažu formuoja jos mąstymą.

   “Todėl ir kyla senai žinomi pedofilijos skandalai, tiesiog anksčiau nebuvo tokių galimybių transliacijai šios informacijos.“ Wow, stiprus argumentas prieš blogietę žiniasklaidą… Suteikė galimybę žmonėms visame pasaulyje sužinoti apie tai, kad tie, kurie skelbiasi esantys tarpininkai tarp jų ir Dievo, yra ne tik ne šventesni už mus visus, bet gali būti ir paties tikriausio blogio nešėjai ar gynėjai.

 7. Kestas said,

  kovo 31, 2010 at 16:52

  Paskutiniam sakiny pakeisk “žiniasklaida“ į “religija“, ir pasakyk, ar kas pasikeitė 🙂

 8. Stepas said,

  balandžio 2, 2010 at 09:28

  Miela Gabriele, pasaulio žmogau, besikreipianti savo mąstymu ir į mane, žiūrintį Utenėlės link.
  Man labai smagu jausti gražiuosius žvilgsnius ieškant gražaus pasaulio gražių akimirkų ar būsenų.
  Dėkui tau, kad galiu šalia Utenėlės matyti ir Europą – ne taip jau ji ir toli nuo manęs.
  Stepas

 9. myliupasauli said,

  balandžio 2, 2010 at 13:41

  O! Mielas Stepai, kaip malonu rasti žinutę nuo jūsų 🙂 Ačiū už gerus žodžius. Jei nors truputį praskaidrinu Jūsų dieną – man labai gera 🙂 Gražaus pavasario!!!

 10. Ramutis said,

  balandžio 11, 2010 at 18:08

  Apie terorisrus tai nediskutuosiu, nes neturiu savo nuomones,nes nieko nezinau, is tikru saltiniu. O kad parasei apie darba, tiesiog puiku. Puiku ir tai, kad bendrauji su ivairiais zmonemis, kad nori kuo daugiau, giliau juos pazinti. Puiku. Man visa laika atrodo, kad jaunimas tiesiog nesidomi kitais , o ypac pagyvenusiais. Bet juk ir jie buvo jauni, ir ju gyvenime buvo visko. Zinoma ir idomaus.Tik pagalvojus kokiais laikais mes gyvenome, .. Sekmes darbe , moksle ,meileje! RT

 11. sausio 4, 2011 at 12:54

  […] Teroristai (islamas) ir kunigai (katalikybė) March 2010 11 comments 3 […]


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: