LitRail

Socialinis moralizavimas 🙂

Neseniai ištiko mane toks malonumas važiuoti traukiniu iš Kauno į Vilnių -pirmą kartą! Kadangi nežiūriu televizoriaus, nežinojau, kad šiuo maršrutu keliauja nuostabūs, greiti, švarūs, erdvūs, patogūs, pigūs traukinukai ir man buvo didi maloni staigmena (deja, pastaruoju metu Lietuvoje jų mažai patiriu). Pradėkim nuo to, kad savaitgaliais vyksta akcija, kai jaunimui iki 27 m. bilietai parduodami beveik dvigubai pigiau (už du tokius  bilietus buvo sumokėta 22 Lt); traukinys buvo pustuštis, o jame net tu aukštai!!! Sėdėjome 2 klasės vagone, kuriame be mūsų dar buvo viena dviratininkų šeima (jų dviračiams buvo patogus sudėjimas tik įlipus pro duris); vienas neįgalus vaikinukas vežimėlyje (vienas), kas reiškia, jog jis turėjo galimybę pats įsikelti į traukinį; puikus visiems pritaikytas tualetas. Stojome keliose stotelėse, kuriose prisijungi keli pavieniai asmenys į mūsų vagoną, bet vistiek nebuvo užpildyta nė pusės.

KODĖL???

Kodėl žmonės netaupo ir tada verkia, kad niekam pinigų nėra? Kodėl negalvoja apie tai, kad reikia patausoti gamtą ir nesivadovauti “logika“: “Po manęs, nors ir tvanas?“  Kodėl neturi valios ir nepriima skausmingų, bet protingų ir ilgalaike prasme atsiperkančių bei palengvinančių gyvenimą sprendimų?

Imkime dviračius ir minkime į darbus, imkim traukinius ir važiuokime atostogauti, šypsokimės kontrolieriams, susitvarkykime savo kelius, vaikščiokim pėsčiomis, įsigykime tuos daiktus ir maistus, kurių mums reikia ir suvagykime viską, ką turime šaldytuve, karts nuo karto paskirkime penkis litus žmogui, vaikštančiam parduotuvėje ir skaičiuojančiam centus, kai tu pats skaičiuoji litus – argi daug finansų ir pastangų tam reikia? Po truputį kapanokimės iš verksmų ir paguodos poreikių, nustokime būti radikalais ir pradkime gyventi taip, kad tau ir kiekvienam esnačiam šalia būtų geriau – tai nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti.

Suprantu, kad nesu patriotė, pastaruoju metu daug apie tai galvoju ir šiek tiek pergyvenu, nes pats konseptas patriotiškumo mano galvoje kažkodėl yra susiklostęs teigiamas, tai vat ir užsiimu persiauklėjimu, kad tai nėra nei gerai, nei blogai, esmė visai ne patriotiškume. Esmė daryme. Nesvarbu, ar myli savo tėvynę, miestą, krepšinio komandą, ar myli kiekvieną žmogų ir nori, kad visiems visur būtų gerai, nepriklausomai nuo geografinės padėties ir priklausomybės – reikia veikti, daryti, o ne sėdėti ir besąlygiškai “mylėti“. ..

Reklama

4 Komentaras

 1. rbraske said,

  liepos 8, 2010 at 16:06

  nesu tikra, bet man atrodo, kad tik Vilnius-Kaunas marsrutu ir vaziuoja toks patogus traukinys. O tai ir butu atsakymas i beveik visus Tavo klausimus “kodel“ 🙂
  tiesa, islipus is traukinio – susiduriame su autobusais ir troleibusais daznai nepritaikytais nei tam vaikinukui vezimelyje, nei kudikiu vezimams! O tuomet dar ir su ne itin patogiai issprestais marsrutais mieste…

  bet kol esat vienu du, zinoma – dviraciais ir traukiniais – pirmyn!

  O mes tuomkart ieskome didesnio ir patogesnio automobilio… seimyninems kelionems 😉

 2. Arnas said,

  liepos 9, 2010 at 11:14

  Na tai kad kitur prastesni Neatsako, kodel geras ir naujas traukinys vilnius-kaunas yra pustushtis. Siaip manau tikrai zmones ‘atras’ traukinius, juk velniskai patogiai perveza:)

 3. Ramutis said,

  liepos 11, 2010 at 14:16

  kIEK ŽMONIŲ, TIEK TEISYBIŲ. VIENOS TIESOS NĖRA IR NEGALI BŪTI. IR NEREIKIA. SVARBIAUSIA BŪTI ŽMOGUMI. RT

 4. Kestas said,

  liepos 12, 2010 at 12:23

  a) vaikinuką vežimėlyje galėjo ir įkelti draugai 🙂

  b) nežinau, ar tunelis jau suremontuotas, bet kol jį tvarkė, traukinys stojo Palemone. Iš ten viešuoju transportu nusigaut į Kauną yra nesąmoningai problematiška. Vienas autobusas, kuris važiuoja kas valandą, ir niekas nežino, kur. Į mikriukus su tašėm ar lagaminais irgi neprisigrūsi.

  c) su studentiška nuolaida autobuso bilietas kainuoja 14-15 litų, kas yra iš principo tas pats, kas traukiniu. O tarp keleivių iki 27 metų studentų yra absoliuti dauguma.

  d) Atsižvelgiant į tai, kad daug žmonių, keliaujančių maršrutu Vilnius-Kaunas išlipa tarpinėse stotelėse, traukinys ne visada yra patogiausia transporto priemonė.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: