Socialinė Idėja

Savaitgalis buvo fantastiškas, bet aš čia net ne apie tai, o apie idėją, kuri susigeneravo mano galvoje penktadienio vakarą, kai su Arnu nuėjom į mūsų kaimo bažnytėlę pasiklausyti kvarteto, grojančio Mozart’ą. Šitą kūrinuką penktadienį irgi grojo, panašus kvartetas…

Kas dar nežinote, mes gyvename kaime, besiribojančiame su Amsterdamu ir kaip vietiniai sako, šitas kaimas yra akmens metimo atstumu nuo A’damo, t.y. labai arti 🙂 Bet visgi kaimas. Jame yra viena maisto prekių parduotuvė, viena buitinių, viena sūrių (kiekvienas save gerbiantis kaimas turi tokią 😉 ), vastinė ir pan. – na, įsivaizduojate 🙂 Taigi, šio kaimo gyventojai yra pensininkai arba žmonės, jau užauginę savo vaikus ir liepę jiems išsikraustyti. Žinoma, yra išimčių – mes ir dar keletas jaunų šeimų.

Taigi, kartą per mėnesį vyksta koks nors kultūrinis renginys mūsų kaimo “Mažojoje bažnyčioje“ (čia tikrai jos toks pavadinimas). Šį kartą nusprendėme ir mes apsilankyti – buvo Mozarto vakaras, grojo kavrtetas – du smuikai, violančelė ir obojus – dieviška muzika… Tiesa, renginiai, be to, kad naudoja religinės bendruomenės patalpas, nieko bendro neturi su religija.

Salytė maža, talpina gal apie 70 žmonių – tiek ir susirinko – visi garbaus amžiaus, išskyrus, vėlgi, mus ir vienos atlikėjos vaikus 🙂 Koncerto trukmė apie dvi valandas su pertrauka. Per pertrauką ir po koncerto galima buvo pasivaišinti (nemokamai) kava, arbata, sultimis, vynu ar alumi. Savanorės dvi paauglės buvo “už barmenes“, bet kiek ten to darbelio…

Taigi, po ilgos įžangos (manau kad įžvalgiausieji suprato, kurlink lenkiu), turiu Jums klausimą – kodėl gi nepanadžius to padaryti Lietuvos miestukuose/kaimukuose?

1. Nemanau, kad kas nors ginčysis, jog LT periferijoje, o ypač garbaus amžiaus žmonėms kultūrinių renginių tikrai trūksta (nekalbu apie padažnėjimą prieš rinkimus)

2. Ar sudėtinga surasti grupes muzikantų ar solistus (pvz muzikos akademijos studentus, pradedančias grupes, miestelių muzikos mokyklų mokinius ir pan.), kurie galėtų, norėtų pasivažinėti po Lietuvą, kokį kartą per mėnesį ir “pasipraktikuoti“ groti prieš auditorijas?

3. Ar sudėtinga kartą per mėnesį atspausdinti kelis šimtus lankstinukų, kuriuose kreipiamasi į konkretaus miestelio gyventojus, kviečiant juos apsilankyti nemokamame koncerte, po kurio bus kava, arbata, gėrimai?

4. Juk įmanoma lengvai susisiekti su seniūnais ar jaunimo reikalų koordinatoriais, ar mokyklų direktoriais, galų gale, gal net su klebonais, kad padėtų sugalvoti koncertuko vietą, o galbūt net padėtų suorganizuoti tą vietą, kėdžių ir stalų (gėrimams)!

5. Tereikia noro padaryti kažką gero, malonaus, rūpestingo tiems žmonėms, kurie gyvena ten, kur mes jau retai benuvažiuojame ir retai prisimename, kad “jie“ egzistuoja…

Labai norėčiau pabandyti įgyvendinti šią idėją bent viename kaimuke, deja, nesu fiziškai Lietuvoje ir negaliu visko pati suorganizuoti, BET, turiu pasiūlymą:

Jei atsirastų žmogus ar grupelė, kuri norėtų tai įgyvendinti – padėčiau kaip galėčiau (kontaktais, organizaciniais patarimais, planavimu, suradimu visko, ko gali reikėti paremčiau ir finansiškai, kiek būtina).

Man norisi tikėti, kad jei pavyktų vieną ar du kartus įgyvendti su savo lėšomis tokį dalyką, tai galima būtų ieškoti ir kitos paramos (projektinės ar privačios).

Man taip pat norisi tikėti, kad nesame mes visi TOKIE užsiėmę, kad nerastume laiko gero dalyko įgyvendinimui ne dėl savęs…

Vienas draugas neseniai pasidalino save jausmais po gerai pavykusio renginio, kurį pats buvo “nurašęs“, tas jausmas buvo labai paprastas: “Thank you, for restoring my faith in humanity!“ (Ačiū, kad gražinote man tikėjimą žmonija)

Nesitikiu, kad taip drąsiai pati galėsiu pasakyti po šito dalyko, bet juk visa tai net ne apie mane…

Laukiu Tavęs! 🙂

Reklama

4 Komentaras

  1. et said,

    lapkričio 2, 2010 at 09:49

    Fantastiški pasiūlymai:)

  2. mm said,

    lapkričio 4, 2010 at 10:13

    Tai kad vyksta tokie dalykai! Gal ne taip daznai kaip noretusi, gal ne ta kokybe, bet tokiu renginiu tikrai buna.


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: